PETROLISTUL KAPRONI- AVANTUL MANECIU 1-2

August 3, 2008

O infrangere neasteptata pentru gruparea antrenata de Dragos Mihalache. Chiar daca la Petrolistul Kaproni au lipsit mai multi jucatori importanti, ]n frunte cu cei doi fundasi centrali, Ivan si Ionescu. Oaspetii au condus cu 2-0 dupa 23 de minute de joc, gratie golurilor marcate de I. Voicu, min 3 si Al Stan, min 23.

Petrolistul Kaproni s-a jucat cu ocaziile si, in ciuda celor 15 situatii bune de gol a reusit doar sa reduca din handicap, in minutul 65, atunci cand Gabi Bociu a marcat din penalty.

La meciul cu Avantul Maneciu nu au putut fi folositi, la Petrolistul Kaproni, Copilu, Puchea, Cl. Radu, Nenciu, Ivan, Ionescu si M. Nicolae.

PETROLISTUL KAPRONI: Radulescu- Docea, Micu, Lungu (46 Isacov), Stanciu (46 Dobrinoiu) - Gherghe, G. Bociu(80 Avadanei), Secreteanu, Bridinel (79 R. Bociu) - Fl. Gheorghe (46 Militaru), Arnautu (79 Sima).

Antrenor: Dragos Mihalache.

Miercuri, de la ora 18.00, Petrolistul Kaproni va juca la Brazi, impotriva Chimiei, iar sambata va da replica celor de la CSM FC Ploiesti.