CSM PLOIESTI-HIDROCONCAS BUZAU 42-33

August 10, 2008

Chiar daca a folosit doar 13 jucatoare, celelalte fiind accidentate. CSM Ploiesti a aratat o crestere de potential la partida amicala disputata in compania gruparii de Liga Nationala Hidroconcas Buzau.

Inceputul meciului a fost unul fulminant pentru fetele antrenate de Mircea Anton, dupa doar 8 minute ploiestencele conducand cu 6-1. Treptat, partida s-a echilibrat si la pauza (s-au jucat 2 reprize a 40 de minute fiecare) CSM conducea cu 18-17.

In partea secunda echilibrul s-a mentinut doar in primele 15 minute, finalul apartinand CSM-ului, care, cu Dumitru si Dospin la timona a reusit sa castige la o diferenta clara, 42-33.

CSM Ploiesti a inceput partida in urmatoarea formula: Cazacu- Dospin, Baesu, Hartopeanu, Toma, Dumitru si Chitacu.

Au mai jucat: Bobeica, Savescu- Neghea, Luca, Nica, Balcan jogoscasinoonline.eu

Cele mai bune marcatoare pentru CSM au fost, la acest meci Dumitru si Dospin- cate 9 goluri, Luca-6, Baesu si Nica- cate 5.

CSM Ploiesti va pleca marti dimineata in cantonament la Plopeni, chiar daca, initial, trebuia sa plece la Busteni, aceasta varianta picand din cauza lipsei unei sali de antrenament in zona.