Ligile B si C Prahova

apostolache LIGA B PRAHOVA
Seria „NORD” – etapa a XXII-a

Podenii Noi Valea Dulce – Avântul Bertea 1-1
CSO Teleajen Văleni – Progresul Aluniş 8-0
Unirea Tr. Lipăneşti – Tineretul Gura Vitioarei 4-1
Tinereţea Izvoarele – AS Găzarul Surani 3-2
Victoria Olteni – Stejarul Goruna* 3-0
Voinţa Măgurele – Voinţa Vărbilău 2-2
Voinţa 2009 Gornet – Real Rio Cocoşeşti 4-2
Luceafărul Drajna – Flacăra Mălăieşti 5-0
Voinţa Livadea – Gloria Vâlcăneşti 1-0
* Echipa Stejarul Goruna s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSO Teleajen Văleni 22 18 0 4 93-18 54
2. Unirea Lipăneşti 22 15 5 2 49-21 50
3. Voinţa Livadea 22 13 5 4 51-26 44
4. Voinţa Măgurele 22 12 7 3 38-27 43
5. Voinţa 2009 Gornet 22 12 2 8 56-43 38
6. AS Găzarul Surani 22 11 3 8 57-45 36
7. Real Rio Cocoşeşti 22 9 7 6 41-33 34
8. Voinţa Vărbilău 22 9 5 8 47-47 32
9. Flacăra Mălăieşti 22 9 1 12 39-47 28
10. Progresul Aluniş 22 7 7 8 32-43 28
11. Victoria Olteni 22 8 1 13 45-52 25
12. Tinereţea Izvoarele 22 7 4 11 46-54 25
13. Tineretul Gura Vitioarei 22 7 4 11 37-60 25
14. Luceafărul Drajna 22 6 6 10 41-44 24
15. Podenii Noi Valea Dulce 22 7 2 13 43-57 23
16. Gloria Vâlcăneşti 22 7 2 13 37-61 23
17. Avântul Bertea 22 5 7 10 32-48 22
18. Stejarul Goruna* 22 2 0 20 15-73 6

Seria „VEST” – etapa a XX-a
AS Mislea – CIS Construct Tăriceni 2-0
Unirea Cocorăştii Colţ – Carpaţi Sinaia 1-0
Victoria Bordeni – Vulturii Proviţa de Sus 0-2
Petrolul Băicoi – Viitorul II P. Burchii 2-0
NG Brătăşanca – AS Tufeni Băicoi 2-4
Prahova Nedelea – CS Valea Doftanei 2-0
Tricolor Varniţa – Cetatea Coada Izvor 2-1
AFC Filipeştii de Pădure* – CS Cornu 0-3
* Echipa AFC Filipeştii de Pădure s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CS Cornu 20 15 2 3 71-27 47
2. Unirea Cocorăştii Colţ 20 15 2 3 52-19 47
3. Vulturii Proviţa de Sus 20 15 0 5 61-24 45
4. AS Tufeni Băicoi 20 13 4 3 52-28 43
5. Cetatea Coada Izvor 20 14 0 6 59-27 42
6. Tricolor Varniţa 20 10 4 6 45-37 34
7. CIS Construct Tăriceni 20 9 3 8 40-37 30
8. NG Brătăşanca 20 9 1 10 46-42 28
9. AS Mislea 20 9 1 10 39-50 28
10. CS Valea Doftanei 20 5 5 10 25-40 20
11. Carpaţi Sinaia 20 6 2 12 29-49 20
12. Victoria Bordeni 20 5 4 11 29-51 19
13. Viitorul II P. Burchii 20 6 0 14 34-48 18
14. Prahova Nedelea 20 5 2 13 27-43 17
15. Petrolul Băicoi 20 4 1 15 26-79 13
16. AFC Filipeşti* 20 3 3 14 18-52 12

Seria „EST” – etapa a XX-a
Ştiinţa Albeşti – Tineretul Bucov 3-2
SanSar Malu Roşu** – Prahova Tomşani 1-2
AS Pleaşa – Rapid Sălciile 1-1
Sportul Valea Călugărească – Voinţa Ciorani* 3-0
Viitorul Fulga – Avântul Tomşani 0-1
Avântul Iordăcheanu – Viticultorul Dârvari 2-4
Gloria Plopu – Tineretul Berceni 3-0
Podgoria Vadu Săpat* – Inter Ciupelniţa 0-3
* Echipele Voinţa Ciorani şi Podgoria Vadu Săpat s-au retras din campionat în retur, jocurile acestora urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti a fost admisă în campionat, din retur.

CLASAMENT
1. Gloria Plopu 20 18 1 1 74-24 55
2. Rapid Sălciile 19 16 1 2 65-22 49
3. Sportul V. Călugărească 19 11 4 4 48-28 37
4. Ştiinţa Albeşti 19 11 3 5 47-32 36
5. Voinţa Ciorani* 19 11 0 8 56-36 33
6. AS Pleaşa 19 8 6 5 42-32 30
7. Viitorul Fulga 19 8 4 7 40-34 28
8. Tineretul Bucov 19 8 2 9 40-42 26
9. Tineretul Berceni 19 7 3 9 33-30 24
10. Viticultorul Dârvari 19 4 7 8 29-37 19
11. Avântul Tomşani 19 4 6 9 30-54 18
12. Avântul Iordăcheanu 19 5 2 12 30-47 17
13. Prahova Tomşani 19 5 2 12 27-63 17
14. Inter Ciupelniţa 19 3 2 14 25-60 11
15. Podgoria Vadu Săpat* 19 2 2 15 16-56 8
16. SanSar Malu Roşu** 6 2 1 3 13-18 7

Seria „PLOIEŞTI” – etapa a XVIII-a
Energia Pietroşani – AS Tinosu 1-3
Progresul Bucov – Fortuna II Brazi 0-10
Unirea Teleajen – Viitorul Crivina 4-1
Viitorul Ariceşti – AS Strejnic 4-2
Petrolul 95 Ploieşti – Prahova Tg. Vechi 1-2
Dalina Bărcăneşti – Intersport Filipeşti 0-3
CS Brazi Negoieşti – Petrolul Teleajen 2-1

CLASAMENT
1. Fortuna II Brazi 18 18 0 0 130-16 54
2. Prahova Tg. Vechi 18 14 2 2 43-14 44
3. Intersport Filipeşti 18 13 3 2 55-23 42
4. Unirea Teleajen 18 12 1 5 61-31 37
5. CS Brazi Negoieşti 18 11 3 4 48-27 36
6. Petrolul Teleajen 17 8 1 8 46-35 25
7. Viitorul Ariceşti 18 8 0 10 45-49 24
8. AS Tinosu 18 7 2 9 31-52 23
9. Viitorul Crivina 18 7 1 10 40-45 22
10. Energia Pietroşani 17 5 3 9 30-59 18
11. AS Strejnic 18 5 2 11 35-58 17
12. Petrolul 95 Ploieşti 18 4 2 12 49-61 14
13. Dalina Bărcăneşti 18 1 2 15 20-77 5
14. Progresul Bucov 18 1 0 17 18-104 3

LIGA C PRAHOVA
Seria „TERITORIU” – etapa a XXII-a
AS Potigrafu – Prahova Tinosu 2-0
AS Puşcaşi – Gloria Ologeni 0-0
Viitorul Predeşti – CS Brazi 3-0
Prog. Puchenii Moşneni – AS Balta Doamnei 3-0
Viitorul Poienarii Burchii – Voinţa Hăbud 0-4
Spicul Poienarii Rali – AS Româneşti 2-2
Viitorul Puchenii Mari – Arizona Zalhanaua 2-1
Tricolor Băltiţa – San Sar Malu Roşu 3-0
Voinţa Măneşti – Unirea Corlăteşti Dâmbu 4-1
* Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. Voinţa Hăbud 22 20 1 1 77-24 61
2. Progresul Puchenii Moşneni 22 18 2 2 92-22 56
3. AS Potigrafu 22 17 1 4 87-32 52
4. Viitorul Predeşti 22 15 3 4 59-26 48
5. Gloria Ologeni 22 11 5 6 56-32 38
6. Tricolor Băltiţa 22 12 1 9 61-43 37
7. CS Brazi 22 12 1 9 50-42 37
8. Viitorul Puchenii Mari 22 11 2 9 52-68 35
9. SanSar Malu Roşu* 22 10 2 10 51-48 32
10. Unirea Corlăteşti Dâmbu 22 8 2 12 49-64 26
11. Spicul Poienarii Rali 22 7 3 12 40-68 24
12. Viitorul Poienarii Burchii 22 8 0 14 44-74 24
13. AS Balta Doamnei 22 7 1 14 50-67 22
14. Voinţa Măneşti 22 7 1 14 35-52 22
15. Arizona Zalhanaua 22 5 4 13 30-40 19
16. AS Puşcaşi 22 5 4 13 28-58 19
17. AS Româneşti 22 5 3 14 37-64 18
18. Prahova Tinosu 22 2 0 20 32-106 6

Seria „MIZIL” – etapa a XX-a
Tineretul Balta Doamnei – Unirea Petrolul Râfov 0-0
Podgoria Vadu Săpat** – AS Târgşorul Vechi*** 2-0
Rapid Mizil** – AS Gura Vadului 8-0
Speranţa Olari – Viitorul Iordăcheanu 5-2
Avântul Boldeşti Grădiştea – AS Gherghiţa 1-3
Voinţa Călugăreni* – Progresul Boldeşti Grădiştea 0-3
Viitorul Pantazi – CS Brazi Popeşti 3-1
AS Viitorul Colceag – AS Dâmbu 6-1
* Echipa Voinţa Călugăreni s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Vâlcele şi Podgoria Vadu Săpat au fuzionat în pauza de iarnă;
** Echipele Avântul II Iordăcheanu şi Rapid Mizil au fuzionat în pauza de iarnă;
*** Echipa AS Târgşorul Vechi a fost admisă în campionat, din retur.

CLASAMENT
1. Progresul Boldeşti Grădiştea 19 13 6 0 52-12 45
2. AS Gherghiţa 19 13 4 2 38-19 43
3. AS Gura Vadului 19 11 3 5 40-32 36
4. CS Brazi Popeşti 19 9 5 5 51-31 32
5. Viitorul Pantazi 19 9 2 8 40-29 29
6. AS Dâmbu 19 8 3 8 44-43 27
7. Unirea Petrolul Râfov 19 8 3 8 43-42 27
8. AS Viitorul Colceag 19 8 3 8 53-55 27
9. Speranţa Olari 19 8 2 9 47-34 26
10. Podgoria Vadu Săpat 19 8 1 10 32-58 25
11. Avântul Boldeşti Grădiştea 19 7 2 10 44-54 23
12. Viitorul Iordăcheanu 19 5 5 9 41-48 20
13. Rapid Mizil 19 5 4 10 38-42 19
14. AS Târgşorul Vechi 5 4 0 1 13-3 12
15. Voinţa Călugăreni 19 4 0 15 27-66 12
16. Tineretul Balta Doamnei 19 3 1 15 33-68 10

Seria „SLĂNIC” – etapa a XX-a
Prahoviţa Măgureni – AS Podenii Vechi 1-0
Flacăra Filipeşti – Tricolor Coţofeneşti 2-1
AS Mehedinţa – Oţelul Larissa 3-0
Tinereţea Poiana Trestiei*** – Steaua Sângeru 0-3
Viitorul Ţipăreşti – AS Podenii Noi 2-1
Şoimii Apostolache – Juventus Călineşti 3-0
Steaua Mărgineni** – Viitorul Mărgineni 0-3
(neprezentare)
Stejarul Goruna* – CSC Poiana Câmpina 2-3
* Echipa Stejarul Goruna a fost admisă în campionat din retur.
** Echipele AS Bălteşti şi Steaua Mărgineni au fuzionat în pauza de iarnă.
*** Echipa AS Tinereţea Poiana Trestiei s-a retras din campionat începând cu etapa a XX-a, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSC Poiana Câmpina 19 16 0 3 72-28 48
2. Şoimii Apostolache 19 13 3 3 51-22 42
3. Viitorul Mărgineni 19 12 3 4 45-17 39
4. AS Podenii Vechi 19 11 2 6 41-35 35
5. Tricolor Coţofeneşti 19 10 2 7 50-41 32
6. AS Podenii Noi 19 9 4 6 38-27 31
7. Steaua Sângeru 19 9 3 7 45-42 30
8. Juventus Călineşti 19 8 5 6 35-30 29
9. Flacăra Filipeşti 19 8 2 9 40-39 26
10. AS Mehedinţa 19 7 1 11 32-45 22
11. Prahoviţa Măgureni 19 5 6 8 30-45 21
12. Tinereţea P. Trestiei*** 19 5 1 13 36-64 16
13. Oţelul Larissa 19 4 3 12 22-53 15
14. Viitorul Ţipăreşti 19 4 2 13 30-58 14
15. Stejarul Goruna* 5 1 1 3 8-10 4
16. Steaua Mărgineni** 5 1 1 3 7-12 4

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>