Tag: liga c prahova

Ligile B si C Prahova

apostolache LIGA B PRAHOVA
Seria „NORD” – etapa a XXII-a

Podenii Noi Valea Dulce – Avântul Bertea 1-1
CSO Teleajen Văleni – Progresul Aluniş 8-0
Unirea Tr. Lipăneşti – Tineretul Gura Vitioarei 4-1
Tinereţea Izvoarele – AS Găzarul Surani 3-2
Victoria Olteni – Stejarul Goruna* 3-0
Voinţa Măgurele – Voinţa Vărbilău 2-2
Voinţa 2009 Gornet – Real Rio Cocoşeşti 4-2
Luceafărul Drajna – Flacăra Mălăieşti 5-0
Voinţa Livadea – Gloria Vâlcăneşti 1-0
* Echipa Stejarul Goruna s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSO Teleajen Văleni 22 18 0 4 93-18 54
2. Unirea Lipăneşti 22 15 5 2 49-21 50
3. Voinţa Livadea 22 13 5 4 51-26 44
4. Voinţa Măgurele 22 12 7 3 38-27 43
5. Voinţa 2009 Gornet 22 12 2 8 56-43 38
6. AS Găzarul Surani 22 11 3 8 57-45 36
7. Real Rio Cocoşeşti 22 9 7 6 41-33 34
8. Voinţa Vărbilău 22 9 5 8 47-47 32
9. Flacăra Mălăieşti 22 9 1 12 39-47 28
10. Progresul Aluniş 22 7 7 8 32-43 28
11. Victoria Olteni 22 8 1 13 45-52 25
12. Tinereţea Izvoarele 22 7 4 11 46-54 25
13. Tineretul Gura Vitioarei 22 7 4 11 37-60 25
14. Luceafărul Drajna 22 6 6 10 41-44 24
15. Podenii Noi Valea Dulce 22 7 2 13 43-57 23
16. Gloria Vâlcăneşti 22 7 2 13 37-61 23
17. Avântul Bertea 22 5 7 10 32-48 22
18. Stejarul Goruna* 22 2 0 20 15-73 6

Seria „VEST” – etapa a XX-a
AS Mislea – CIS Construct Tăriceni 2-0
Unirea Cocorăştii Colţ – Carpaţi Sinaia 1-0
Victoria Bordeni – Vulturii Proviţa de Sus 0-2
Petrolul Băicoi – Viitorul II P. Burchii 2-0
NG Brătăşanca – AS Tufeni Băicoi 2-4
Prahova Nedelea – CS Valea Doftanei 2-0
Tricolor Varniţa – Cetatea Coada Izvor 2-1
AFC Filipeştii de Pădure* – CS Cornu 0-3
* Echipa AFC Filipeştii de Pădure s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CS Cornu 20 15 2 3 71-27 47
2. Unirea Cocorăştii Colţ 20 15 2 3 52-19 47
3. Vulturii Proviţa de Sus 20 15 0 5 61-24 45
4. AS Tufeni Băicoi 20 13 4 3 52-28 43
5. Cetatea Coada Izvor 20 14 0 6 59-27 42
6. Tricolor Varniţa 20 10 4 6 45-37 34
7. CIS Construct Tăriceni 20 9 3 8 40-37 30
8. NG Brătăşanca 20 9 1 10 46-42 28
9. AS Mislea 20 9 1 10 39-50 28
10. CS Valea Doftanei 20 5 5 10 25-40 20
11. Carpaţi Sinaia 20 6 2 12 29-49 20
12. Victoria Bordeni 20 5 4 11 29-51 19
13. Viitorul II P. Burchii 20 6 0 14 34-48 18
14. Prahova Nedelea 20 5 2 13 27-43 17
15. Petrolul Băicoi 20 4 1 15 26-79 13
16. AFC Filipeşti* 20 3 3 14 18-52 12

Seria „EST” – etapa a XX-a
Ştiinţa Albeşti – Tineretul Bucov 3-2
SanSar Malu Roşu** – Prahova Tomşani 1-2
AS Pleaşa – Rapid Sălciile 1-1
Sportul Valea Călugărească – Voinţa Ciorani* 3-0
Viitorul Fulga – Avântul Tomşani 0-1
Avântul Iordăcheanu – Viticultorul Dârvari 2-4
Gloria Plopu – Tineretul Berceni 3-0
Podgoria Vadu Săpat* – Inter Ciupelniţa 0-3
* Echipele Voinţa Ciorani şi Podgoria Vadu Săpat s-au retras din campionat în retur, jocurile acestora urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti a fost admisă în campionat, din retur.

CLASAMENT
1. Gloria Plopu 20 18 1 1 74-24 55
2. Rapid Sălciile 19 16 1 2 65-22 49
3. Sportul V. Călugărească 19 11 4 4 48-28 37
4. Ştiinţa Albeşti 19 11 3 5 47-32 36
5. Voinţa Ciorani* 19 11 0 8 56-36 33
6. AS Pleaşa 19 8 6 5 42-32 30
7. Viitorul Fulga 19 8 4 7 40-34 28
8. Tineretul Bucov 19 8 2 9 40-42 26
9. Tineretul Berceni 19 7 3 9 33-30 24
10. Viticultorul Dârvari 19 4 7 8 29-37 19
11. Avântul Tomşani 19 4 6 9 30-54 18
12. Avântul Iordăcheanu 19 5 2 12 30-47 17
13. Prahova Tomşani 19 5 2 12 27-63 17
14. Inter Ciupelniţa 19 3 2 14 25-60 11
15. Podgoria Vadu Săpat* 19 2 2 15 16-56 8
16. SanSar Malu Roşu** 6 2 1 3 13-18 7

Seria „PLOIEŞTI” – etapa a XVIII-a
Energia Pietroşani – AS Tinosu 1-3
Progresul Bucov – Fortuna II Brazi 0-10
Unirea Teleajen – Viitorul Crivina 4-1
Viitorul Ariceşti – AS Strejnic 4-2
Petrolul 95 Ploieşti – Prahova Tg. Vechi 1-2
Dalina Bărcăneşti – Intersport Filipeşti 0-3
CS Brazi Negoieşti – Petrolul Teleajen 2-1

CLASAMENT
1. Fortuna II Brazi 18 18 0 0 130-16 54
2. Prahova Tg. Vechi 18 14 2 2 43-14 44
3. Intersport Filipeşti 18 13 3 2 55-23 42
4. Unirea Teleajen 18 12 1 5 61-31 37
5. CS Brazi Negoieşti 18 11 3 4 48-27 36
6. Petrolul Teleajen 17 8 1 8 46-35 25
7. Viitorul Ariceşti 18 8 0 10 45-49 24
8. AS Tinosu 18 7 2 9 31-52 23
9. Viitorul Crivina 18 7 1 10 40-45 22
10. Energia Pietroşani 17 5 3 9 30-59 18
11. AS Strejnic 18 5 2 11 35-58 17
12. Petrolul 95 Ploieşti 18 4 2 12 49-61 14
13. Dalina Bărcăneşti 18 1 2 15 20-77 5
14. Progresul Bucov 18 1 0 17 18-104 3

LIGA C PRAHOVA
Seria „TERITORIU” – etapa a XXII-a
AS Potigrafu – Prahova Tinosu 2-0
AS Puşcaşi – Gloria Ologeni 0-0
Viitorul Predeşti – CS Brazi 3-0
Prog. Puchenii Moşneni – AS Balta Doamnei 3-0
Viitorul Poienarii Burchii – Voinţa Hăbud 0-4
Spicul Poienarii Rali – AS Româneşti 2-2
Viitorul Puchenii Mari – Arizona Zalhanaua 2-1
Tricolor Băltiţa – San Sar Malu Roşu 3-0
Voinţa Măneşti – Unirea Corlăteşti Dâmbu 4-1
* Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. Voinţa Hăbud 22 20 1 1 77-24 61
2. Progresul Puchenii Moşneni 22 18 2 2 92-22 56
3. AS Potigrafu 22 17 1 4 87-32 52
4. Viitorul Predeşti 22 15 3 4 59-26 48
5. Gloria Ologeni 22 11 5 6 56-32 38
6. Tricolor Băltiţa 22 12 1 9 61-43 37
7. CS Brazi 22 12 1 9 50-42 37
8. Viitorul Puchenii Mari 22 11 2 9 52-68 35
9. SanSar Malu Roşu* 22 10 2 10 51-48 32
10. Unirea Corlăteşti Dâmbu 22 8 2 12 49-64 26
11. Spicul Poienarii Rali 22 7 3 12 40-68 24
12. Viitorul Poienarii Burchii 22 8 0 14 44-74 24
13. AS Balta Doamnei 22 7 1 14 50-67 22
14. Voinţa Măneşti 22 7 1 14 35-52 22
15. Arizona Zalhanaua 22 5 4 13 30-40 19
16. AS Puşcaşi 22 5 4 13 28-58 19
17. AS Româneşti 22 5 3 14 37-64 18
18. Prahova Tinosu 22 2 0 20 32-106 6

Seria „MIZIL” – etapa a XX-a
Tineretul Balta Doamnei – Unirea Petrolul Râfov 0-0
Podgoria Vadu Săpat** – AS Târgşorul Vechi*** 2-0
Rapid Mizil** – AS Gura Vadului 8-0
Speranţa Olari – Viitorul Iordăcheanu 5-2
Avântul Boldeşti Grădiştea – AS Gherghiţa 1-3
Voinţa Călugăreni* – Progresul Boldeşti Grădiştea 0-3
Viitorul Pantazi – CS Brazi Popeşti 3-1
AS Viitorul Colceag – AS Dâmbu 6-1
* Echipa Voinţa Călugăreni s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Vâlcele şi Podgoria Vadu Săpat au fuzionat în pauza de iarnă;
** Echipele Avântul II Iordăcheanu şi Rapid Mizil au fuzionat în pauza de iarnă;
*** Echipa AS Târgşorul Vechi a fost admisă în campionat, din retur.

CLASAMENT
1. Progresul Boldeşti Grădiştea 19 13 6 0 52-12 45
2. AS Gherghiţa 19 13 4 2 38-19 43
3. AS Gura Vadului 19 11 3 5 40-32 36
4. CS Brazi Popeşti 19 9 5 5 51-31 32
5. Viitorul Pantazi 19 9 2 8 40-29 29
6. AS Dâmbu 19 8 3 8 44-43 27
7. Unirea Petrolul Râfov 19 8 3 8 43-42 27
8. AS Viitorul Colceag 19 8 3 8 53-55 27
9. Speranţa Olari 19 8 2 9 47-34 26
10. Podgoria Vadu Săpat 19 8 1 10 32-58 25
11. Avântul Boldeşti Grădiştea 19 7 2 10 44-54 23
12. Viitorul Iordăcheanu 19 5 5 9 41-48 20
13. Rapid Mizil 19 5 4 10 38-42 19
14. AS Târgşorul Vechi 5 4 0 1 13-3 12
15. Voinţa Călugăreni 19 4 0 15 27-66 12
16. Tineretul Balta Doamnei 19 3 1 15 33-68 10

Seria „SLĂNIC” – etapa a XX-a
Prahoviţa Măgureni – AS Podenii Vechi 1-0
Flacăra Filipeşti – Tricolor Coţofeneşti 2-1
AS Mehedinţa – Oţelul Larissa 3-0
Tinereţea Poiana Trestiei*** – Steaua Sângeru 0-3
Viitorul Ţipăreşti – AS Podenii Noi 2-1
Şoimii Apostolache – Juventus Călineşti 3-0
Steaua Mărgineni** – Viitorul Mărgineni 0-3
(neprezentare)
Stejarul Goruna* – CSC Poiana Câmpina 2-3
* Echipa Stejarul Goruna a fost admisă în campionat din retur.
** Echipele AS Bălteşti şi Steaua Mărgineni au fuzionat în pauza de iarnă.
*** Echipa AS Tinereţea Poiana Trestiei s-a retras din campionat începând cu etapa a XX-a, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSC Poiana Câmpina 19 16 0 3 72-28 48
2. Şoimii Apostolache 19 13 3 3 51-22 42
3. Viitorul Mărgineni 19 12 3 4 45-17 39
4. AS Podenii Vechi 19 11 2 6 41-35 35
5. Tricolor Coţofeneşti 19 10 2 7 50-41 32
6. AS Podenii Noi 19 9 4 6 38-27 31
7. Steaua Sângeru 19 9 3 7 45-42 30
8. Juventus Călineşti 19 8 5 6 35-30 29
9. Flacăra Filipeşti 19 8 2 9 40-39 26
10. AS Mehedinţa 19 7 1 11 32-45 22
11. Prahoviţa Măgureni 19 5 6 8 30-45 21
12. Tinereţea P. Trestiei*** 19 5 1 13 36-64 16
13. Oţelul Larissa 19 4 3 12 22-53 15
14. Viitorul Ţipăreşti 19 4 2 13 30-58 14
15. Stejarul Goruna* 5 1 1 3 8-10 4
16. Steaua Mărgineni** 5 1 1 3 7-12 4

 

Ligile B si C Prahova

apostolache  LIGA B PRAHOVA

Seria “NORD” – etapa a XXI-a

Gazarul Surani – Victoria Olteni 2-1
Gloria Valcanesti – Flacara Malaiesti 2-1
Tineretea Izvoarele – Luceafarul Drajna 2-0
Stejarul Goruna* – Vointa Magurele 0-3
Real Rio Cocosesti – Podenii Noi Valea Dulce 2-0
Vointa Varbilau – Vointa Gornet 1-2
Avantul Bertea – CSO Teleajen Valeni 3-2
Progresul Alunis – Unirea Lipanesti 0-0
Tineretul Gura Vitioarei – Vointa Livadea 1-1

* Echipa Stejarul Goruna s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.

C L A S A M E N T

1. CSO Teleajen Valeni 21 17 0 4 85-18 51
2. Unirea Tricolor Lipanesti 21 14 5 2 45-20 47
3. Vointa Magurele 21 12 6 3 36-25 42
4. Vointa Livadea 21 12 5 4 50-26 41
5. Gazarul Surani 21 11 3 7 55-42 36
6. Vointa 2009 Gornet 21 11 2 8 52-41 35
7. Real Rio Cocosesti 21 9 7 5 39-29 34
8. Vointa Varbilau 21 9 4 8 45-45 31
9. Flacara Malaiesti 21 9 1 11 39-42 28
10. Progresul Alunis 21 7 7 7 32-35 28
11. Tineretul Gura Vitioarei 21 7 4 10 36-56 25
12. Gloria Valcanesti 21 7 2 12 37-60 23
13. Tineretea Izvoarele 21 6 4 11 43-52 22
14. Victoria Olteni 21 7 1 13 42-52 22
15. Podenii Noi Valea Dulce 21 7 1 13 42-56 22
16. Luceafarul Drajna 21 5 6 10 36-44 21
17. Avantul Bertea 21 5 6 10 31-47 21
18. Stejarul Goruna* 21 2 0 19 15-70 6

Seria “VEST” – etapa a XIX-a

Carpati Sinaia – AS Mislea 2-0
Vulturii Provita de Sus – Unirea Cocorastii Colt 0-1
Viitorul II Poienarii Burchii – Victoria Bordeni 4-1
AS Tufeni Baicoi – Petrolul Baicoi 2-4
CS Valea Doftanei – NG Bratasanca 2-1
Cetatea Coada Izvor – Prahova Nedelea 4-0
CS Cornu – Tricolor Varnita 2-1
CIS Construct Tariceni – AFC Filipesti* 3-0
* Echipa AFC Filipestii de Padure s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.

C L A S A M E N T

  1. CS Cornu 19 14 2 3 68-27 44
    2. Unirea Cocorastii Colt 19 14 2 3 51-19 44
    3. Vulturii Provita de Sus 19 14 0 5 59-24 42
    4. Cetatea Coada Izvor 19 14 0 5 58-25 42
    5. AS Tufeni Baicoi 19 12 4 3 48-26 40
    6. Tricolor Varnita 19 9 4 6 43-36 31
    7. CIS Construct Tariceni 19 9 3 7 40-35 30
    8. NG Bratasanca 19 9 1 9 44-38 28
    9. AS Mislea 19 8 1 10 37-50 25
    10. CS Valea Doftanei 19 5 5 9 25-38 20
    11. Carpati Sinaia 19 6 2 11 29-48 20
    12. Victoria Bordeni 19 5 4 10 29-49 19
    13. Viitorul II P. Burchii 19 6 0 13 34-46 18
    14. Prahova Nedelea 19 4 2 13 25-43 14
    15. AFC Filipesti* 19 3 3 13 18-49 12
    16. Petrolul Baicoi 19 3 1 15 24-79 10

    Seria “EST” – etapa a XIX-a

Prahova Tomsani – Stiinta Albesti 3-4
Rapid Salciile – SanSar Malu Rosu** 5-2
Vointa Ciorani* – AS Pleasa 0-3
Avantul Tomsani – Sportul Valea Calugareasca 1-2
Viticultorul Darvari – Viitorul Fulga 1-1
Tineretul Berceni – Avantul Iordacheanu 5-3
Inter Ciupelnita – Gloria Plopu 2-6
Tineretul Bucov – Podgoria Vadu Sapat* 3-0

* Echipele Vointa Ciorani si Podgoria Vadu Sapat s-au retras din campionat in retur, jocurile acestora urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.
** Echipa SanSar Malu Rosu Ploiesti a fost admisa in campionat, din retur.

C L A S A M E N T

1. Gloria Plopu 19 17 1 1 71-24 52
2. Rapid Salciile 18 16 0 2 64-21 48
3. Sportul V. Calugareasca 18 10 4 4 45-28 34
4. Vointa Ciorani* 18 11 0 7 56-33 33
5. Stiinta Albesti 18 10 3 5 44-30 33
6. AS Pleasa 18 8 5 5 41-31 29
7. Viitorul Fulga 18 8 4 6 40-33 28
8. Tineretul Bucov 18 8 2 8 38-39 26
9. Tineretul Berceni 18 7 3 8 33-27 24
10. Avantul Iordacheanu 18 5 2 11 28-43 17
11. Viticultorul Darvari 18 3 7 8 25-35 16
12. Avantul Tomsani 18 3 6 9 29-54 15
13. Prahova Tomsani 18 4 2 12 25-62 14
14. Podgoria Vadu Sapat *18 2 2 14 16-53 8
15. Inter Ciupelnita 18 2 2 14 22-60 8
16. SanSar Malu Rosu** 5 2 1 2 12-16 7

Seria “PLOIESTI” – etapa a XVII-a

Petrolul Teleajen – Energia Pietrosani
(nedisputat, teren impracticabil)
Intersport Filipesti – CS Brazi Negoiesti 2-1
Prahova Tg. Vechi – Dalina Barcanesti 1-0
AS Strejnic – Petrolul 95 Ploiesti 4-2
Viitorul Crivina – Viitorul Aricesti 5-2
Fortuna II Brazi – Unirea Teleajen 5-1
AS Tinosu – Progresul Bucov 2-1

C L A S A M E N T

  1. Fortuna II Brazi 17 17 0 0 120-16 51
    2. Prahova Tg. Vechi 17 13 2 2 41-13 41
    3. Intersport Filipesti 17 12 3 2 52-23 39
    4. Unirea Teleajen 17 11 1 5 57-30 34
    5. CS I Brazi Negoiesti 17 10 3 4 46-26 33
    6. Petrolul Teleajen 16 8 1 7 45-33 25
    7. Viitorul Crivina 17 7 1 9 39-41 22
    8. Viitorul Aricesti 17 7 0 10 41-47 21
    9. AS Tinosu 17 6 2 9 28-51 20
    1 0. Energia Pietrosani 16 5 3 8 29-56 18
    1 1. AS Strejnic 17 5 2 10 33-54 17
    12. Petrolul 95 Ploiesti 17 4 2 11 48-59 14
    13. Dalina Barcanesti 17 1 2 14 20-74 5
    1 4. Progresul Bucov 17 1 0 16 18-94 3

    LIGA C PRAHOVA

    Seria “TERITORIU” – etapa a XXI-a

AS Balta Doamnei – Viitorul Poienarii Burchii 5-0
Unirea Corlatesti Dambu – SanSar Malu Rosu* 3-0
Progresul Puchenii Mosneni – Tricolor Baltita 2-2
Vointa Habud – Spicul Poienarii Rali 4-3
Arizona Zalhanaua – AS Potigrafu 0-1
AS Romanesti – Viitorul Puchenii Mari 4-2
Prahova Tinosu – AS Puscasi 0-2
Gloria Ologeni – Viitorul Predesti 0-0
CS Brazi – Vointa Manesti 2-1

* Echipa SanSar Malu Rosu Ploiesti s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.

C L A S A M E N T

1. Vointa Habud 21 19 1 1 73-24 58
2. Progresul Puchenii Mosneni 21 17 2 2 89-22 53
3. AS Potigrafu 21 16 1 4 85-32 49
4. Viitorul Predesti 21 14 3 4 56-26 45
5. Gloria Ologeni 21 11 4 6 56-32 37
6. CS Brazi 21 12 1 8 50-39 37
7. Tricolor Baltita 21 11 1 9 58-43 34
8. SanSar Malu Rosu* 21 10 2 9 51-45 32
9. Viitorul Puchenii Mari 21 10 2 9 50-67 32
10. Unirea Corlatesti Dambu 21 8 2 11 48-60 26
11. Viitorul Poienarii Burchii 21 8 0 13 44-70 24
12. Spicul Poienarii Rali 21 7 2 12 38-66 23
13. AS Balta Doamnei 21 7 1 13 50-64 22
14. Arizona Zalhanaua 21 5 4 12 29-38 19
15. Vointa Manesti 21 6 1 14 31-51 19
16. AS Puscasi 21 5 3 13 28-58 18
17. AS Romanesti 21 5 2 14 35-62 17
18. Prahova Tinosu 21 2 0 19 32-104 6

Seria “MIZIL” – etapa a XIX-a

AS Targsorul Vechi*** – Tineretul Balta Doamnei 5-1
AS Gura Vadului – Podgoria Vadu Sapat** 0-1
Viitorul Iordacheanu – Rapid Mizil** 2-2
AS Gherghita – Speranta Olari 1-0
Progresul B. Gradistea – Avantul B. Gradistea 3-0
CS Brazi Popesti – Vointa Calugareni * 3-0
AS Dambu – Viitorul Pantazi 2-1
Unirea Petrolul Rafov – AS Viitorul Colceag 1-1

* Echipa Vointa Calugareni s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Valcele si Podgoria Vadu Sapat au fuzionat in pauza de iarna;
** Echipele Avantul II Iordacheanu si Rapid Mizil au fuzionat in pauza de iarna;
*** Echipa AS Targsorul Vechi a fost admisa in campionat, din retur.

C L A S A M E N T

1. Progresul Bold. Gradistea 18 12 6 0 49-12 42
2. AS Gherghita 18 12 4 2 35-18 40
3. AS Gura Vadului 18 11 3 4 40-24 36
4. CS Brazi Popesti 18 9 5 4 50-28 32
5. AS Dambu 18 8 3 7 43-37 27
6. Viitorul Pantazi 18 8 2 8 37-28 26
7. Unirea Petrolul Rafov 18 8 2 8 43-42 26
8. AS Viitorul Colceag 18 7 3 8 47-54 24
9. Speranta Olari 18 7 2 9 42-32 23
10. Avantul Bold. Gradistea 18 7 2 9 43-51 23
11. Podgoria Vadu Sapat **18 7 1 10 30-58 22
12. Viitorul Iordacheanu 18 5 5 8 39-43 20
13. Rapid Mizil** 18 4 4 10 30-42 16
14. AS Targsorul Vechi*** 4 4 0 0 13-1 12
15. Vointa Calugareni* 18 4 0 14 27-63 12
16. Tineretul Balta Doamnei 18 3 0 15 33-68 9

Seria “SLANIC” – etapa a XIX-a

Tricolor Cotofenesti – Prahovita Magureni 3-3
Otelul Larissa – Flacara Filipesti de Targ 0-4
Steaua Sangeru – AS Mehedinta 2-3
AS Podenii Noi – Tineretea Poiana Trestiei
(joc nedisputat)
Juventus Calinesti – Viitorul Tiparesti 1-1
Viitorul Margineni – Soimii Apostolache 2-3
CSC Poiana Campina – Steaua Margineni** 2-4
AS Podenii Vechi – Stejarul Goruna* 2-1

* Echipa Stejarul Goruna a fost admisa in campioant din retur.
** Echipele AS Baltesti si Steaua Margineni au fuzionat in pauza de iarna.

C L A S A M E N T

1. CSC Poiana Campina 18 15 0 3 69-26 45
2. Soimii Apostolache 18 12 3 3 48-22 39
3. Viitorul Margineni 18 11 3 4 42-17 36
4. AS Podenii Vechi 18 11 2 5 41-34 35
5. Tricolor Cotofenesti 18 10 2 6 49-39 32
6. Juventus Calinesti 18 8 5 5 35-27 29
7. AS Podenii Noi 17 8 4 5 34-25 28
8. Steaua Sangeru 18 8 3 7 42-42 27
9. Flacara Filipesti de Targ 18 7 2 9 38-38 23
10. AS Mehedinta 18 6 1 11 29-45 19
11. Prahovita Magureni 18 4 6 8 29-45 18
12. Tineretea Poiana Trestiei 17 5 1 11 36-58 16
13. Otelul Larissa 18 4 3 11 22-50 15
14. Viitorul Tiparesti 18 3 2 13 28-57 11
15. Stejarul Goruna* 4 1 1 2 6-7 4
16. Steaua Margineni** 4 1 1 2 7-9 4

 

Ligile B si C Prahova

prahovasport LIGA B PRAHOVA
Seria “NORD” – etapa a XIX-a
Progresul Alunis – Flacara Malaiesti 3-1
Tineretul G.Vitioarei – Gloria Valcanesti 3-2
Victoria Olteni – Luceafarul Drajna 3-1
Tineretea Izvoarele – Vointa Magurele 6-0
Sejarul Goruna* – Podenii Noi Valea Dulce 0-3
AS Gazarul Surani – Vointa 2009 Gornet 2-1
Vointa Varbilau – CSO Teleajen Valeni 0-5
Real Rio Cocosesti – Unirea Tr. Lipanesti 2-2
Avantul Bertea – Vointa Livadea 3-5
* Echipa Stejarul Goruna s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSO Teleajen Valeni 19 16 0 3 82-15 48
2. Unirea Tr. Lipanesti 19 13 4 2 44-20 43
3. Vointa Livadea 19 11 4 4 46-23 37
4. Vointa Magurele 19 10 6 3 30-24 36
5. Gazarul Surani 19 10 3 6 52-38 33
6. Real Rio Cocosesti 19 8 7 4 37-28 31
7. Vointa Varbilau 19 9 4 6 42-38 31
8. Vointa 2009 Gornet 19 9 2 8 47-40 29
9. Progresul Alunis 19 7 6 6 30-32 27
10. Flacara Malaiesti 19 8 1 10 34-38 25
11. Tineretul Gura Vitioarei 19 7 3 9 33-51 24
12. Luceafarul Drajna 19 5 6 8 35-39 21
13. Tineretea Izvoarele 19 5 4 10 41-50 19
14. Victoria Olteni 19 6 1 12 39-50 19
15. Podenii Noi Valea Dulce 19 6 1 12 37-52 19
16. Avantul Bertea 19 4 6 9 28-44 18
17. Gloria Valcanesti 19 5 2 12 32-58 17
18. Stejarul Goruna* 19 2 0 17 15-64 6

Seria “VEST” – etapa a XVII-a
Vulturii Provita de Sus – Carpati Sinaia 3-2
Viitorul II Poienarii Burchii – AS Mislea 1-2
AS Tufeni Baicoi – Unirea Cocorastii Colt 1-3
CS Valea Doftanei – Victoria Bordeni 1-0
Cetatea Coada Izvor – Petrolul Baicoi 3-1
CS Cornu – NG Bratasanca 2-0
AFC Filipesti* – Prahova Nedelea 0-3
Tricolor Varnita – CIS Construct Tariceni 1-1
* Echipa AFC Filipesti s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. Vulturii Provita de Sus 17 13 0 4 54-22 39
2. AS Tufeni Baicoi 17 12 3 2 43-19 39
3. CS Cornu 17 12 2 3 63-26 38
4. Unirea Cocorastii Colt 17 12 2 3 44-19 38
5. Cetatea Coada Izvor 17 12 0 5 51-23 36
6. NG Bratasanca 17 9 1 7 41-33 28
7. Tricolor Varnita 17 8 4 5 39-34 28
8. CIS Construct Tariceni 17 8 3 6 35-31 27
9. AS Mislea 17 8 1 8 36-43 25
10. Victoria Bordeni 17 5 3 9 25-42 18
11. CS Valea Doftanei 17 4 4 9 22-36 16
12. Viitorul II P. Burchii 17 5 0 12 30-39 15
13. Prahova Nedelea 17 4 2 11 25-36 14
14. Carpati Sinaia 17 4 2 11 23-46 14
15. AFC Filipesti* 17 3 3 11 18-43 12
16. Petrolul Baicoi 17 2 0 15 19-76 6

Seria “EST” – etapa a XVII-a
Rapid Salciile – Prahova Tomsani 4-0
Vointa Ciorani* – Stiinta Albesti 0-3
Avantul Tomsani – SanSar Malu Rosu** 1-1
Viticultorul Darvari – AS Pleasa 2-3
Tineretul Berceni – Sportul V. Calugareasca 1-1
Inter Ciupelnita – Viitorul Fulga 0-3
Podgoria Vadu Sapat* – Avantul Iordacheanu 0-3
Gloria Plopu – Tineretul Bucov 3-1
* Echipele Vointa Ciorani si Podgoria Vadu Sapat s-au retras din campionat in retur, jocurile acestora urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.
** Echipa SanSar Malu Rosu Ploiesti a fost admisa in campionat, din retur.

CLASAMENT
1. Rapid Salciile 16 15 0 1 58-17 45
2. Gloria Plopu 16 14 1 1 54-19 43
3. Vointa Ciorani** 16 11 0 5 56-27 33
4. Sportul V. Calugareasca 16 8 4 4 42-27 28
5. Stiinta Albesti 16 8 3 5 38-26 27
6. AS Pleasa 16 7 4 5 36-29 25
7. Viitorul Fulga 16 7 3 6 37-32 24
8. Tineretul Berceni 16 6 3 7 28-22 21
9. Tineretul Bucov 16 6 2 8 32-39 20
10. Viticultorul Darvari 16 3 6 7 24-33 15
11. Avantul Iordacheanu 16 4 2 10 22-36 14
12. Avantul Tomsani 16 3 5 8 26-50 14
13. Prahova Tomsani 16 4 2 10 22-55 14
14. Podgoria Vadu Sapat* 16 2 2 12 16-47 8
15. Inter Ciupelnita 16 2 2 12 18-51 8
16. SanSar Malu Rosu** 2 1 1 0 4-3 4

Seria “PLOIESTI” – etapa a XV-a
Intersport Filipesti – Energia Pietrosani 8-2
Prahova Tg. Vechi – Petrolul Teleajen 4-1
AS Strejnic – CS Brazi Negoiesti 1-1
Viitorul Crivina – Dalina Barcanesti 4-0
(joc intrerupt in minutul 55, dupa ce oaspetii au ramas in sase jucatori)
Fortuna II Brazi – Petrolul 95 Ploiesti 7-1
AS Tinosu – Viitorul Aricesti 1-0
Progresul Bucov – Unirea Teleajen 1-7

CLASAMENT
1. Fortuna II Brazi 15 15 0 0 113-14 45
2. Prahova Tg. Vechi 15 12 1 2 39-12 37
3. Intersport Filipesti 15 10 3 2 48-21 33
4. CS Brazi Negoiesti 15 10 2 3 44-23 32
5. Unirea Teleajen 15 10 1 4 55-25 31
6. Petrolul Teleajen 15 8 1 6 44-31 25
7. Viitorul Aricesti 15 7 0 8 38-40 21
8. Viitorul Crivina 15 6 1 8 32-34 19
9. AS Tinosu 15 5 2 8 26-49 17
10. Energia Pietrosani 15 4 3 8 25-56 15
11. Petrolul 95 Ploiesti 15 3 2 10 41-53 11
12. AS Strejnic 15 3 2 10 25-50 11
13. Dalina Barcanesti 15 1 2 12 18-69 5
14. Progresul Bucov 15 1 0 14 17-883p -21

LIGA C PRAHOVA
Seria “TERITORIU” – etapa a XIX-a
Gloria Ologeni – SanSar Malu Rosu* 3-0
CS Brazi – Unirea Corlatesti Dambu 4-2
Viitorul Poienarii Burchii – Tricolor Baltita 2-1
Prog. Puchenii Mosneni – Spicul P. Rali 3-0
Vointa Habud – AS Potigrafu 3-2
AS Balta Doamnei – Viitorul Puchenii Mari 9-1
AS Romanesti – AS Puscasi 0-1
Arizona Zalhanaua – Viitorul Predesti 2-2
Prahova Tinosu – Vointa Manesti 1-6
* Echipa SanSar Malu Rosu Ploiesti s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. Vointa Habud 19 17 1 1 63-20 52
2. Prog. Puchenii Mosneni 19 16 1 2 81-20 49
3. AS Potigrafu 19 14 1 4 81-31 43
4. Viitorul Predesti 19 13 2 4 49-25 41
5. Gloria Ologeni 19 10 3 6 53-32 33
6. SanSar Malu Rosu* 19 10 2 7 51-39 32
7. Viitorul Puchenii Mari 19 10 2 7 47-57 32
8. CS Brazi 19 10 1 8 45-38 31
9. Tricolor Baltita 19 10 0 9 52-41 30
10. Viitorul P. Burchii 19 8 0 11 44-59 24
11. Unirea Corl. Dambu 19 7 2 10 45-56 23
12. Spicul Poienarii Rali 19 6 2 11 32-61 20
13. Arizona Zalhanaua 19 5 4 10 29-36 19
14. Vointa Manesti 19 6 1 12 30-46 19
15. AS Balta Doamnei 19 6 1 12 44-61 19
16. AS Romanesti 19 4 2 13 30-57 14
17. AS Puscasi 19 3 3 13 25-58 12
18. Prahova Tinosu 19 2 0 17 31-95 6

Seria “MIZIL” – etapa a XVII-a
AS Gura Vadului – AS Targsorul Vechi***
(joc nedisputat, teren impracticabil)
Viitorul Iordacheanu – Tineretul Balta Doamnei 7-2
AS Gherghita – Podgoria Vadu Sapat** 3-0
(neprezentare)
Progresul Boldesti Gradistea – Rapid Mizil** 2-2
CS Brazi Popesti – Speranta Olari 2-0
AS Dambu – Avantul Boldesti Gradistea 2-1
AS Viitorul Colceag – Vointa Calugareni* 3-0
Viitorul Pantazi – Unirea Petrolul Rafov 5-4
* Echipa Vointa Calugareni s-a retras din campionat in retur, jocurile acesteia urmand sa fie omologate cu 3-0 in favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Valcele si Podgoria Vadu Sapat au fuzionat in pauza de iarna;
** Echipele Avantul II Iordacheanu si Rapid Mizil au fuzionat in pauza de iarna;
*** Echipa AS Targsorul Vechi a fost admisa in campioant, din retur.

CLASAMENT
1. Progresul Bold. Gradistea 16 11 5 0 46-12 38
2. AS Gherghita 16 11 4 1 34-16 37
3. AS Gura Vadului 15 10 3 2 38-19 33
4. CS Brazi Popesti 16 7 5 4 41-25 26
5. Unirea Petrolul Rafov 16 8 1 7 42-38 25
6. Viitorul Pantazi 16 7 2 7 35-26 23
7. Avantul Bold. Gradistea 16 7 2 7 40-42 23
8. Viitorul Colceag 16 7 2 7 46-52 23
9. Speranta Olari 16 7 1 8 42-31 22
10. AS Dambu 16 6 3 7 38-36 21
11. Viitorul Iordacheanu 16 5 4 7 37-37 19
12. Podgoria Vadu Sapat 16 5 1 10 25-58 16
13. Rapid Mizil 16 3 3 10 26-40 12
14. Vointa Calugareni 16 4 0 12 27-57 12
15. Tineretul Balta Doamnei 16 3 0 13 31-61 9
16. AS Targsorul Vechi 1 1 0 0 2-0 3

Seria “SLANIC” – etapa a XVII-a
Otelul Larissa – Tricolor Cotofenesti 2-3
Steaua Sangeru – Prahovita Magureni 3-3
AS Podenii Noi – Flacara Filipesti de Targ 1-1
Juventus Calinesti – AS Mehedinta 3-0
(neprezentare)
Viitorul Margineni – Tineretea Poiana Trestiei 3-0
(neprezentare)
CSC Poiana Campina – Viitorul Tiparesti 5-1
Stejarul Goruna* – Soimii Apostolache 1-2
Steaua Margineni** – AS Podenii Vechi 2-3
* Echipa Stejarul Goruna a fost admisa in campioant din retur.
** Echipele AS Batesti si Steaua Margineni au fuzionat in pauza de iarna.

CLASAMENT
1. CSC Poiana Campina 16 14 0 2 66-22 42
2. Soimii Apostolache 16 11 3 2 45-19 36
3. Viitorul Margineni 16 10 3 3 39-14 33
4. Tricolor Cotofenesti 16 10 1 5 45-33 31
5. AS Podenii Vechi 16 9 2 5 36-32 29
6. Juventus Calinesti 16 8 4 4 32-22 28
7. Steaua Sangeru 16 8 3 5 40-35 27
8. AS Podenii Noi 16 7 4 5 33-25 25
9. Flacara Filipesti de Targ 16 5 2 9 30-38 17
10. AS Mehedinta 16 5 1 10 26-42 16
11. Otelul Larissa 16 4 3 9 22-44 15
12. Prahovita Magureni 16 3 5 8 24-42 14
13. Tineretea Poiana Trestiei 16 4 1 11 32-56 13
14. Viitorul Tiparesti 16 3 1 12 27-55 10
15. Steaua Margineni** 16 2 1 13 21-39 7
16. Stejarul Goruna* 2 1 0 1 4-4 3