Octombrie 16, 2008 by Edi Moldovan
Filed under Fotbal Liga a II-a

PETROLUL: Panaite- Odoroaba, Costache, Stoica, M. Tudor- Tincu, Minciuna- Dumitru, Marinescu, Budescu-Mutiu jogoscasinoonline.eu

RAPID: A. Marinescu- N. Gigore, Andrade, Fernandes, Perja- Spadacio, Adefemi, Lazar, Herea- Djalovic, Pittbul.

min 5. 0-0 Petrolul a inceput mai bine, Laurentiu Marinescu avand deja doua actiuni periculoase pentru giulesteni.

min 6 GOL RAPID Panaite gafeaza la o lovitura de colt si Djalovic inscrie in poarta goala din 3 metri.

min 12. jocul este placut, doi fotbalisti ies in evidenta: L. Marinescu la Petrolul, Pittbul, la Rapid.

min 22 GOL PETROLUL 1-1 Mutiu marcheaza dupa o pasa a lui Marinescu Bonus Fara Depunere

min 24 ocazie ptr Rapid. Andrade reia din 4 metri, profitand de o noua eroare a lui Panaite

min 31 cartonas galben ptr Perja

min 40 1-1 in continuare, joc echilibrat

min 45 dubla mare ocazie pentru Petrolul, Budescu, de doua ori, trage din 6 metri, de fiecare data resping fundasii Rapidului. O repriza dominata de Petrolul.

o noua ocazie pentru Petrolul, sutul lui Marinescu trece putin pe langa. faza a avut loc in prelungirile primei reprize

Pauza 1-1

min 46 doua schimbari la Rapid intra Boia si Mardare si ies Perja si Herea

min 51 cartonas galben Costache

min 52 ocazie Petrolul, sut Budescu la coltul scurt, A. Marinescu respinge in corner

min 55 cartonas galben N. Grigore

min 64 Petrolul marcheaza prin Mutiu, golul este anulat, eronat, pentru un ofsaid inexistent

min 65 cartonas galben pentru Adefemi

min 70 iese Lazar, intra Cesinha

min 72, schimbare la Petrolul iese Dumitru, intra Ghita pentru a intari flancul stang

min 73 cartonas galben M. Tudor

min 75 GOL RAPID 2-1 greseli in lant ale fundasilor ploiesteni, jaloane la aceasta faza, inscrie Cesinha.

min 76 iese Mutiu, intra Straton, Marinescu trece varf

min 80 GOL PETROLUL 2-2 Tincu marcheaza din penalty

min 88 schimbare la Petrolul, iese Tincu, intra Bozga

3 minute de prelungire

finalul primelor 90 de minute, urmeaza prelungiri, un joc bun facut de Petrolul pana acum

min 96 Petrolul s-a retras asteapta sa dea lovitura pe contraatac

prima repriza de prelungiri dominata steril de Rapid

min 105 se incheie prima repriza de prelungiri, 2-2 in continuare

min 113 Panaite are o noua interventie nereusita, dar Andrade nu a fost atent

min 115 Panaite are o interventie salvatoare la mingea trimisa de Cesinha

min 120 GOL RAPID 3-2 Sut Cesinha din intoarcere, Panaite plonjeaza tarziu si anuleaza efortul colectiv al echipei.

Rezultat final 3-2 pentru Rapid. Suporterii Rapidului cer demisia lui Peseiro, ceea ce spune totul despre modul in care a jucat Rapid in acest meci.