CUPA ROMANIEI FAZA A V-A REZULTATE INREGISTRATE MARTI
Septembrie 9, 2009 by redactie
Filed under Fotbal Liga a II-a
Ieri s-au disputat primele meciuri din faza a V-a a Cupei Romaniei Timisoreana. Vă prezentăn rezultatele înregistrate:
ELECTROSID TITU – DUNĂREA GIURGIU / Final 1-2
Arbitru: Rădulescu George (Bucureşti); Asistenţi: Dumitrescu Eduard (Piteşti) şi Ungureanu Florin Eduard (Bucureşti)
Au marcat: Adrian Popa (54) / Iordache (11, 84)
GLORIA BISTRIŢA 2 – CETATE SUCEAVA / Final 3-0
Arbitru: Ghimbăşan Florin (Braşov); Asistenţi: Ilieş Dan Lucian (Braşov) şi Hârlab Bogdan Daniel (Braşov)
Gloria II Bistriţa: Botoşer – Drăguş, Vali Năstase, Fizeşan, Turcu, Mandea, Anton, Keita, Pârvu, Curtuiuş, Târnovean.
Cetatea: Pascal – Cososchi, Halip, Fl. Ailenei – Apetroae, Bernard, Tomaz, Apetri, Tomescu – Azaharioaiei, Homneac jogoscasinoonline.eu
Au marcat: Keita (57, 77), Borbely (90)
CHIMIA BRAZI – TRICOLORUL BREAZA / Final: 1-1, 5-4 după penalty-uri Bonus Fara Depunere
Arbitru: Bocăneală Iuliu Marius (Galaţi);Asistenţi: Teodor Cătălin (Brăila) şi Simonis Andrei (Bucureşti)
Chimia Brazi: Ad. Gheorghe – Docea, Gâţu, Sambou, Ghiţă – Cl. Vasile, Irimescu – R. Gheorghe, Lefter, V. Lazăr – Ct. Vlad
Breaza: Sava – Samson, Moroiţă, Ghidia, Apostol, Raţă – B. Marinescu, Turiac, Liuba – Cursaru, Vasilescu
Au marcat: Lazar (73) / Georgian Ghită (82)
Penalty-uri:
►2-1. Gâţu a înscris
►2-2. Georgian Ghiţă a egalat
►3-2. Irimescu a înscris
►3-3. B Marinescu a egalat.
►4-3. Lefter a înscris.
►4-3. Vasilescu a ratat.
►5-3. Copilu a înscris.
►5-4. Ghidia a marcat.
►5-4. George Ghiţă a ratat.
►5-4. A ratat şi Vişan
MINERUL MEHEDINŢI – FORTUNA COVACI / Final 1-0
Arbitru: Comănescu Adrian (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Păunescu Florin (Râmnicu Vâlcea) şi Dobrică Nicolae (Râmnicu Vâlcea)
Mehedinţi: C. Adam – Gârbiţă, Câmpeanu, Petrovici, Chirfot – Dragotescu, Drăcea, Schintee, M. Mihăescu – Lăţea, Boboescu
Covaci: Mitric – Purda, Uzun, Bumba, D. Roman – C. Lungu, Suru, Mânecan, Dănăilă – Mohamed, G. Voicu
A marcat: I. Ivan (73)
FC ZLATNA – UTA ARAD / Final: 2-2, 6-4 după prelungiri
Arbitru: Babadac Floarea Cristina (Alexandria); Asistenţi: Rigo Monica (Cluj-Napoca) şi Neagu Carmen (Oradea)
Zlatna: Bârnă – Oara, C.Ciobanu, Toma, Kiraly, Ciofu, Corodea, Bunea, Budean, Sintion, Ianc.
Antrenor: Ştefan Fogorosi
UTA: Bălgrădean – Buican, Pocuca, Pascariu, Roman, Apostol, Digbeau, Pecarov, Mihuţ, Gâlcă, Drida
Antrenor: Ionut Popa
Au marcat: Kiraly (20), Câmpean (70) / Pecarov (16), Dogbeu (35)
Penalty-uri:
►2-3. Batin înscrie
►3-3. Bratu egalează.
►3-4. Purece înscrie.
►4-4. Ciofu egalează
►4-4. Pecarov ratează.
►5-4. Ciobanu înscrie.
►5-4. Roman ratează.
►6-4. Câmpean înscrie.
SĂNĂTATEA CLUJ – FCM TÂRGU MUREŞ / Final 1-0
Arbitru: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe); Asistenţi: Ciocănea Ioan Daniel (Sibiu) şi Cristea Emil Ioan (Arad)
A marcat: Hoca (86)
FC ZALĂU – FC BIHOR / Final 1-3
Arbitru: Pop Romulus Constantin (Târgu Mureş); Asistenţi: Peter Joszef (Sfântu Gheorghe) şi Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)
Au marcat: Vaşvari (35) / P.Sanda (26 78), C. Bucur (88)
FCM BACĂU – FC BOTOŞANI / Final 1-0
Arbitru: Ivan Ionel (Brăila); Asistenţi: Fodor Joszef (Odorheiu Secuiesc) şi Guloiu Cătălin Liviu (Tisău)
FCM Bacău: Ignătescu – Varea, Adăscăliţei, Kalai, Carnariu – Dediu, Taban, G. Petrea, Boboc – Vraciu, Simão
Antrenor: Gică Poenaru
FC Botoşani: Prisacă – Such, Ţabără, Atudorei – Ghiviziu, Bordeianu, Tincu, S. Marin, Ţigănuşu – Ghiceanu, Porfireanu
Antrenor: Ştefan Apostol
A marcat: Boboc (28)
Miercuri se vor disputa următoarele meciuri:
DUNĂREA GALAŢI – GLORIA BUZĂU
►Arbitru: Sava Găină Cristian (Bacău); Asistenţi: Hulubei Daniel (Vaslui) şi Crângaşu Eduard (Ploieşti)
SPORTUL STUDENŢESC – DINAMO 2 BUCUREŞTI
►Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti); Asistenţi: Marinescu Vasile (Bucureşti) şi Radu Iulian George (Bucureşti)
STEAUA 2 BUCUREŞTI – CS OTOPENI, în direct la sport.ro
►Arbitru: Albon Teodora (Cluj-Napoca); Asistenţi: Iugulescu Petruţa (Târgovişte) şi Popescu Speranţa (Bucureşti)
GAZ METAN CFR CRAIOVA – FC DROBETA TURNU SEVERIN
►Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti); Asistenţi: Voicu Anghel (Suseni) şi Stroe Gabriel Sabin (Piteşti)
DACIA MIOVENI – CSM RÂMNICU VÂLCEA
►Arbitru: Constantin Florin Marius (Popeşti Leordeni); Asistenţi: Velicu Bogdan Mugurel (Bucureşti) şi Ghinguleac Adrian Radu (Bucureşti)
Joi se mai dispută:
DELTA TULCEA – FARUL CONSTANŢA, în direct la sport.ro
►Arbitru: Amarandei Ciprian (Vaslui); Asistenţi: Artene Mihai Ovidiu (Vaslui) şi Geambazu Ciprian Petre (Buşteni)
Poate te mai intereseaza si...