NAE-DEBUT CU GOL

Februarie 4, 2010 by Cristi Damian
Filed under Fotbal Liga a III-a, Stiri principale

decebal_nae Miercuri după amiaza, pe terenul secund al stadionului ”Eugen Popescu” din Târgovişte, echipa Petrolul ”Lukoil” Teleajen Ploieşti a disputat un nou joc de verificare, în compania localnicilor de la CSM Târgovişte, pregătiţi de Marius Vişan. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-1, după ce prahovenii au condus la pauză cu 1-0, graţie reuşitei semnate de nou venitul Eugen Nae (în foto), fotbalist care aparţine contractual de Astra Ploieşti. ”În prima repriză am evoluat foarte bine, creându-ne multe ocazii de poartă, drept dovadă că am şi reuşit să marcăm prin Nae”, ne-a declarat tehnicianul Valentin Sinescu. Acesta a mai spus: ”În actul secund, pe fondul modificărilor din prima garnitură am încasat două goluri. Totodată, cu acest prilej am testat şi un jucător de origine nigeriană, pe care l-am avut şi la două antrenamente în această săptămână, dar care nu m-a convins deloc. Per ansamblu sunt mulţumit de prestaţia elevilor mei”.

În partida cu formaţia dâmboviţeană, Sinescu nu i-a putut folosi pe portarul Dumitrescu şi fundaşul central Ionescu, ambii fiind accidentaţi şi speră în recuperarea lor în cel mai scurt timp. Altfel, chiar dacă în ultimul timp s-a antrenat cu  formaţia ploieşteană de Liga a III-a, după revenirea din Austria, Zahiu nu va combate în retur pentru trupa prezidată de către Mircea Bucur.

Iată lotul de jucători pe care s-a bazat Valentin Sinescu în disputa cu formaţia din judeţul vecin: Mălescu – Stoica (46 Bădicu), D. Constantin, Isacov, Petrescu (46 Panait) – Ştefan (75 Copcealău), Costache (46 O. Gheorghe), Filip (46 Stan), Cernea (46 R. Claudiu) – Nae (46 Vulpe) (85 Cantemir), Fl. Gheorghe (46 Safta).

În următorul amical, echipa Petrolul ”Lukoil” Teleajen Ploieşti va întâlni colega de serie şi eşalon, Petrolistul Kaproni Boldeşti, jocul desfăşurându-se sâmbătă, de la 11.00, la Scăieni.